Fogyásképtelenség nőként
- Csonka Júlia
- May 17
- 1 min read
Sokan általánosítva - főként férfiak - a túlzott kalóriabevitelt nevezik meg a fogyásképtelenség okának és egyszerűen nem kerül szóba más tényező.
Ők nem tudják, nem tapasztalták, milyen nőként pl. a fogamzásgátló elkezdése után akár már egy hónappal a mérlegen állni és sírni, szó szerint éhezni kezdeni és közben stagnálni/hízni tovább. Egyes tabletták sok nőnek betették a kaput, és nem minden kárt lehet 100% helyrehozni, visszafordítani…
Én egész szerencsésnek számítottam a +15 kg-mal, de volt, aki plusz 30-cal fordult hozzám (az egyéb mellékhatásokról ne is beszéljünk, mint pl. újkeletű ételérzékenységek, hasmenés, stb..).

Nagyon sokan tapasztalják ugyanezt lombik után (hormoninjekciók), gyakran elhangzik, hogy “nem tudok azonosulni a testemmel, ami lett”;
terhelt májjal, „lusta epével”, pangó nyirokkal (előbbiekből adódóan is);
pajzsmirigy-alulműködéssel;
IR-rel és gyakran ezzel együttálló leptinrezisztenciával;
mellékvese diszfunkcióval (aminek lehet oka krónikus alváshiány, mentális stressz, fertőzések, bizonyos gyógyszerek, nehézfémek, stb.)
természetesen lehet ok és gyakori a túl sok energiabevitel, rossz alapanyagok, rossz makro arányok, de nem mindig ez és a mozgáshiány indítja el és tartja fent a kálváriát. Az egészséges fogyásról egyébként itt írtam.
Én általánosságban vallom, hogy az ember legyen nő vagy férfi, elsősorban ember, és most gyakran túl vannak már erőltetve a “női témák”. Abszurd, ha a ciklusszinkron egy újabb sablon, amiben pl. előírásra kerül minden nő számára a zabkása fogyasztása bizonyos fázisban.
A fogyás kérdésköre azonban pont egy olyan, amit nem uniformizálhatunk. A nők e tekintetben speciálisabb “elbírálásban” kellene részesüljenek, mert a hormonrendszerük és ezt ért extra hatások miatt sérülékenyebbek, mint a legtöbb férfi, aki tényleg “csak” túl sok evés, ivás miatt nem fogy.